Emlak&Konut

Şubat ayının aktiviteleri

Müze

İstanbul Oyuncak Müzesi
23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin örnekleri sergileniyor. Müze 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık arttırmalardan satın alınan oyuncaklarla, dünya tarihini eğlenceli ve akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilerine sunuyor. Pazartesi günleri hariç her gün ziyaretçilerini ağırlıyor.
Göztepe/İstanbul

Konser

Ankara Piyano Festivali
Altus Sanat-Kültür tarafından düzenlenen Ankara Piyano Festivali, dünyanın en ünlü ve yetenekli piyanistlerini, Türkiye’nin başkentinde ağırlıyor. Tarihi mekanlarda gerçekleştirilen konserler, müzik tutkunları ile dünyaca ünlü müzisyenleri bir araya getiriyor.
Festival ile birlikte sanatçıların sahne performansları dışında okullarda düzenlenecek atölye çalışmalarıyla gençlerin piyano ve müziğe ilgilerinin artarak, dostluk, sanat sevgisi ve müziğin evrenselliği gibi konularda alışkanlıklarının aşılanması amaçlanıyor.
29 Ocak – 28 Mart Ankara

Etkinlik

Galata Mevlevileri Sema Gösterisi
Galata Mevlevileri’nin sunduğu Sema Gösterisi ve Semazen Dünyası Sergisi Şubat ayında izlenmesi gereken önemli etkinliklerden biri olarak öne çıkıyor.
Canlı tasavvuf müziği eşliğinde sema gösterisi ve Sema geleneğinin spiritüel bakış açısı ile sunulduğu sergi deneyimi Hocapaşa Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Etkinlik alanında, derviş aksesuarlarından heykellere, kıyafetlerden müzik aletlerine kadar sema kültürü ile ilgili birçok şeyi bulabileceğiniz bir de sergi yer alıyor.
24 Ocak – 28 Şubat İstanbul

Jungle İstanbul
Jungle İstanbul, herkesi yüzlerce egzotik canlıyla tanışacakları fantastik bir yolculuğa çıkarıyor. Dev yılanlar, büyük örümcekler, maymunlar, renkli kurbağalar, kaplumbağalar, timsahlar, tünel akvaryum içindeki köpekbalıkları, tropik resif balıkları, egzotik kuşlar ve daha onlarcası… Büyük-küçük tüm kaşifler için ayrıca her gün özel sunum eşliğinde gerçekleşen Doğa ve Park bilgilendirme eğitimleri veriliyor. 2.500 metrekarelik Jungle İstanbul’da yüzlerce canlının vahşi yaşamına ortak olabilirsiniz.
Vialand Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Spor

Galatasaray-Beşiktaş futbol maçı
Türk futbolunun iki dev takımı 26 Şubat akşamı karşı karşıya geliyor. Galatasaray’ın ev sahibi olacağı maçta şampiyonluk yolunda kıyasıya bir mücadele izlenecek.
Ali Sami Yen Spor Kulübü Türk Telekom Arena 26 Şubat

Yorum yap

Takip Edin!