Emlak&Konut

Emlak Konut’tan Omurilik Felçlileri Derneği’ne önemli bağış

Emlak Konut GYO, Giresun’un Görele ilçesinde faaliyetini sürdüren Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği’ne asansörlü engelli aracı bağışladı.

Emlak Konut GYO bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atarak, Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği’ne asansörlü engelli aracı bağışladı. Bağışlanan aracın anahtarı dernek binası önünde düzenlenen törenle Dernek Başkanı Asiye Divli’ye verildi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum yoğun iş programı nedeniyle törene katılım gösteremedi ancak Emlak Konut danışmanları törende hazır bulundu.

Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Asiye Divli

Araç teslim törenine Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Belediye Başkanı Tolga Erener, İşadamı Mustafa Demirci, Emlak Konut Genel Müdür Danışmanları Özlem Hanoğlu Çelik, Yasemin Ülkü, Görele Halk Eğitimi Müdürü Selim Kul, Görele CHP İlçe Başkan Yardımcısı Nazmi Turkut Odabaş, Görele MHP İlçe Başkanı Volkan Işkın, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Asansörlü engelli aracı için 3 yıl boyunca mücadele ettiklerini belirten Karadeniz Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Asiye Divli; “Yönetim kurulu üyelerimle birlikte 3 yıl boyunca derneğimize böyle bir aracı kazandırmak için mücadele ettik ve kazandık. Emlak Konut’a tüm engelli üyelerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener; “Bugün güzel bir gün. Dernek Başkanımız Asiye Divli hanımın da bahsettiği gibi mücadelesini vermiş olduğu bir aracı bugün hamdolsun kendilerine bağışlanmıştır. Emlak Konut’a çok teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Engelli derneğimizin yönetimi böyle bir araç için İstanbul’a defalarca gitti geldi ve orada para toplanmaya kalkışıldı ve hiçbir sonuç alınmadı ama Emlak Konut bu işi başardı. Görele Omurilik Felçlileri Derneği gerçekten Görele’de çok güzel işlere imza atıyor. Toplumun görmezden geldiği ve hepimizin kardeşi olan engelli insanları bir araya getiriyor. Onlara hizmet ediyor. Sadece isim olarak değil kişilik olarak da yanlarındalar. Ben bu konuda artı katkılarından dolayı dernek üyesi Hülya Yazgan’a çok teşekkür ediyorum. Biz de belediye olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz, maddi veya manevi her zaman sizlerin yanında olmaya gayret ettik bundan sonra da devam edeceğiz” diye konuştu.

Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş

Ramazan ayının çok önemli bir ay olduğunu ve bu ayda yapılan her iyiliğin mükafatının da büyük olduğunu söyleyen İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş; “Ramazan ayı bizler için çok önemli bir ay. Bu ayda yapılan her iyiliğin mükafatı da o derece büyük oluyor. Emlak Konut yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Minibüsümüz var İnşallah şoför işini belediye başkanımız çözer biz de mazota destek olacağız ve engelli kardeşlerimizi bol bol gezdireceğiz” şeklinde konuştu.

Yıldıray Gökkaya

Yorum yap

Takip Edin!