Emlak&Konut

Ağustos-Eylül aktiviteleri

Açık Hava Sineması

Bomontiada’nın bahçesinde kurulan dev perdede 3 ay boyunca ücretsiz sinema keyfi yaşanıyor. Başka Sinema iş birliğinde düzenlenen etkinlikte filmler, Bomontiada’nın bahçesinde gösteriliyor. Vizyon filmlerinden sıkılıp, bağımsız yapımlardan hoşlananlar için açık hava sineması 17 Ağustos’ta son bulacak.

15-17 Ağustos 2017/İstanbul

15. İstanbul Bienali

Elmgreen & Dragset’in küratörlüğünde 16 Eylül-12 Kasım 2017 tarihleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek olan ‘iyi bir komşu’ başlıklı bienalde, 32 ülkeden 55 sanatçının ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını tartışmaya açan işleri sergilenecek.

15. İstanbul Bienali, İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Pera Müzesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı gibi daha önce de İstanbul Bienalleri’ne ev sahipliği yapan mekânların yanı sıra Cihangir’deki ARK Kültür ile Asmalımescit’te yer alan Yoğunluk Sanatçı Atölyesi gibi konut özelliği taşıyan mekânlara yayılacak. Türkiye’den 10 sanatçının işlerinin yer alacağı bienal için 30 sanatçı yeni iş üretecek.

16 Eylül-12 Kasım 2017/İstanbul

BurnIng Man

Burning Man, Nevada’da bulunan Black Rock Çölü’nde her yıl düzenlenen bir sanat, tasarım ve müzik festivali. Dünyanın dört bir yanından sanatçılar, eserlerini ve kendilerini göstermek için çöl yollarına düşüyor. The Playa olarak bilinen kültürel alanda, sanatsal, interaktif workshoplar ve ilham verici, sıra dışı tasarımlar sergileniyor.

27 Ağustos – 4 Eylül 2017/Nevada, ABD

 

Çocuklar İçin Çamurdan Heykeller Atölyesi

İstanbul Modern’de 7-12 yaş arasındaki çocukları hem eğlenceli hem de öğretici bir atölye bekliyor: Çamurdan Heykeller…

İstanbul Modern’de çocuklar yazı sanat dolu bir programla geçiriyor. Hafta içi her gün müze uzmanlarının eşliğinde gerçekleşen yaz atölyelerinde çocuklar resimden heykele, tasarımdan maket yapımına uzanan farklı sanat uygulamalarına katılıyor.

Çamurdan Heykeller Atölyesi çocukların doğal bir malzemeyle çalışarak, hayal dünyalarını geliştirmelerini sağlıyor, kendilerine dair özgünlüklerini, çamura form vererek somutlaştırıyor.

20 Temmuz-24 Ağustos 2017/İstanbul Modern

Yorum yap

Takip Edin!