Emlak&Konut

Antalya’yı ülkemizin tamamına bağlıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’na katıldı.

Antalya’da partisinin ‘Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 16. yılı sebebiyle, partisinin bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm mensuplarına teşekkür etti.

2001 yılında ülkeye ve millete hizmet için yola çıktıklarını, 15 yılı iktidar olmak üzere başarı şan ve şerefle dolu tam 16 yılı geride bıraktıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “2001 yılında henüz oy verme çağına yeni gelmiş olan gençlerimiz bugün şairin ’yaş 35 yolun yarısı eder Dante gibi ortasındayız ömrün’ dediği yaşa ulaştılar. AK Parti kurulduğunda henüz yürümeyi yeni öğrenen çocuklar, liseyi bitirip üniversiteye adım atmaya hazırlanan oy verebilen gençler oldular. Kimin sayesinde? AK Parti sayesinde. Partiyi kurduğumuzda seçme 18 seçilme 30’du. Biz ne yaptık? Önce 30’u 25’e çektik sonra seçme de seçilme de 18 olacak dedik ve bunu başardık. Yani gencine, kıymet veren hareket AK Parti hareketidir. Zira fetih gençliğinin bir özelliği var, bir çağ kapattı bir çağ açtı. Bizim ecdadımız bir çağ kapatıp bir çağ açtığına göre onun torunları da 21. asrı ecdadının asrı haline dönüştürecektir, inanıyorum” diye konuştu.

Bu doğrultuda, 2053, 2071 gibi hedefler belirlediklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Partimizde yolunu kaybedenlerin sayısı, saldırıya oranla çok az sayıdadır. Bu dönemde bir ülkeye yöneltilebilecek tüm saldırıları gördük yaşadık. Türkiye’yi hedef alanlar AK Parti’yi boş bırakır mı? Partimize de çok tuzak kuruldu, 2013’teki Gezi olaylarının ve 17 -25 Aralık emniyet-yargı-darbe girişiminin, 2014’teki mahalli idareler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, 2015’teki 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin bölücü örgütün çukur eylemlerinin DEAŞ saldırılarının, 2016’daki 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü, son olarak da 16 Nisan halk oylamasının mecrasından çıkarılma gayretlerinin tüm bunların amaçlarından bir de AK Parti’yi sarsmak ve mümkünse parçalamaktı. Hamdolsun Allah’ın yardımı, milletimizin desteğiyle ve dava arkadaşlarımızın metanetiyle tüm bu saldırıları boşa çıkardık. Ülkemizin bu karmaşık döneminde partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu milletvekillerinden, belediye başkanlarından, teşkilat mensuplarından bazı firelerle elbette karşılaştık fakat yaşadığımız saldırının büyüklüğünü dikkate aldığımızda hamdolsun bunların oranı çok küçüktür, Türkiye’nin içinden geçtiği bu kritik dönemdeki güçlü duruşları sebebiyle tüm teşkilat mensuplarına milletim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Antalya’nın Yeni Yatırımları
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya’nın 2 farklı hızlı tren ağına bağlanacağını belirterek konuyla ilgili şöyle konuştu: ‘’Hızlı tren konusunda 2 ayrı hatla Antalya’yı ülkemizin tamamına bağlıyoruz. Birincisi Isparta-Burdur-Afyonkarahisar-Kütahya-Eskişehir istikametine giden, oradan da İstanbul ve Ankara’ya ulaşan hızlı tren projesidir. Antalya’ya bu yakışır ve bunu yapacağız. İkincisi de Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri istikametine gidecek olan hattır. Ama bunları iyi bilelim ve çaldığımız her kapıya da bunları anlatalım. Her iki projeyle ilgili çalışmalar etap etap sürüyor.”

Erdoğan, bunlarla da yetinmeyip, Antalya’yı otobanla hem Afyonkarahisar hem Alanya istikametine bağlayacak bir projeyi de hayata geçireceklerini açıkladı.

Antalya’nın batı tarafına yeni havalimanının inşasına yıl sonuna kadar başlamayı ve en geç 2021 yılında hizmete almayı planladıklarını da aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Antalya Expo alanına yeni projeler düşündüklerini, o projelerle Expo alanını çok daha iyi kullanacaklarını sözlerine ekledi.

Hedef, 2023 hedeflerimize ulaşmak
Gerek Türkiye’nin içinden geçtiği süreç, gerek dünyada yaşanan gelişmelerin Türkiye’nin mutlaka güçlü olması gerektiğini gösterdiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Güçlü olmanın yolu da imkanlarımızı ve potansiyelimizi en doğru şekilde kullanmaktan geçiyor. 2019 seçimleri bu bakımdan ülkemizin geleceğinde belirleyici bir dönüm noktası olacaktır. AK Parti olarak 2019’a kadar olan dönemi çok iyi değerlendirmek zorundayız. Hem teşkilatlarımızdaki değişimi hem hükümet çalışmalarını bu anlayışla titiz bir şekilde yürüteceğiz. Milletimizin bize olan sevgisi, desteği mecburiyetinden veya mahkumiyetinden değil, ülkemize en iyi şekilde hizmet ediyor olmamızdan kaynaklanıyor. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi 3 kat büyüttük, şimdi hedefimiz, 2023 hedeflerimize ulaşmaktır. Bu da ülkemizi, önümüzdeki 6-7 yılda şu andakinden iki kat fazla büyütmekten geçiyor. Gelişmekte olan pek çok ülkenin düştüğü orta gelir tuzağını aşmak için bunu başarmak zorundayız. Hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz ama önce 2019 seçimlerinde ihtiyacımız olan neticeye ulaşmamız gerekiyor” dedi.

Tuğçe Ağırlar

Yorum yap

Takip Edin!