Emlak&Konut

Manzaramız 3 cepheyi de görüyor

Bu ay, Bahçekent Emlak Konutları 654. Ada’da yaşayan dört çocuklu Fatma Şahin-İbrahim Şahin çiftinin evine konuk olduk.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Fatma Şahin: Ben ev hanımıyım ama aynı zamanda öğrenimime devam ediyorum. 4 çocuğumuz var. 2 kızım 2 oğlum var. Büyük oğlum Kocaeli’de Çevre Mühendisliği okudu. Bir kızım İstanbul Üniversitesi Matematik bölümünü bu sene bitirdi. Bir kızım lise sonda okuyor. Küçük oğlum ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okuyor.

İbrahim Hakkı Şahin: Ben uzun yıllar özel sektörde yöneticilik yaptım, 2010 senesinde emekli oldum.

Evinizi satın alım sürecini sizden dinleyebilir miyiz?

İbrahim Hakkı Şahin: Biz evimizi devir aldık. Bu proje daha önce kura usulü ile satılmış. Benim yazlığım vardı Hadımköy’de buradan gelir geçerdik her seferinde… Bu ev hoşumuza gitti araştırdık ve devir aldık.

Fatma Şahin: Esenkent’te oturuyorduk zaten bu çevreyi biliyorduk, sevdiğimiz bir çevreydi.

Ödeme koşulları nasıldı?

İbrahim Hakkı Şahin: Uygun ödeme koşullarından yararlandık. Önce devir aldığımız vatandaş 60 ay vade almış, 120 aya kadar ödemeler vardı burada… Onun hakkını devraldık biz. Tefe-tüfeliydi, yeni çıkan bir kampaya ile önce sabit ödemeye çevirdik, sonra 2. Kampanya ile geçen Aralık ayında hesabımızı kapattık, artık bize ait…

Evinizin avantajları neler sizin için?

Fatma Şahin: Esenkent’te oturduğum yerde ağaçlar büyümüştü manzaramız yoktu, ferah bir yer istiyordum. Şimdi 3 cepheyi de görebiliyoruz, geniş bir manzaraya sahibiz. Projeler yapılsa da yeterli açık alanımız var, fazla bir kapanış olmayacak.

İbrahim Hakkı Şahin: Hemen yanı başımızda park var. Sağladığı sosyal olanaklardan yararlanıyoruz. Sokak Lezzetleri festivali gibi etkinlikler yapılıyor parkın içinde… Camimiz var, şimdi bir camimiz daha oluyor. 2 camiye de aynı mesafe uzaklıktayız. Sitemizin bitiminde camimiz. Küçük çocuğu olanlar için ilkokul var. Isınma problemi yaşamıyoruz, evler çok güzel yapılmış, muhafazalı… Kullanılan malzemeler de kaliteli… Bir aksilik olunca yönetim ilgileniyor. 7/24 güvenlik sistemi var, kapalı otoparkımız var… Süpermarketler, eczane gibi birçok olanağımız var. Merkeze gitmeye gerek durmadan zaruri ihtiyaçlarımızı çok rahat karşılıyoruz. Çardak yapıldı sitenin içerisine sitede oturabilmek için, çocuklar için de basketbol sahası ve oyun alanı var…

Komşuluk ilişkileriniz nasıl?

İbrahim Hakkı Şahin: Bir sıkıntımız yok komşulardan yana gayet güzel, zaten yeniyiz yavaş yavaş tanışıyoruz.

Toplu taşıma sistemi nasıl?

İbrahim Hakkı Şahin: Toplu taşıma eskiden kısıtlıydı şimdi çoğalttılar, minibüs de var. 2 proje daha devam ediyor burada onlar da 2019’da teslim olacak. İleride bir hastane yapılıyor, başka bir yol da oradan geçecek. Buralar geliştikçe toplu taşıma seferleri de artış gösterecek. Şimdilik otobüs beklentimiz söz konusu o yüzden. Bunu da eklemek isterim, inşaatların etrafında olmamıza rağmen ses yalıtımı çok iyi yapılmış, inşaat bize hiç rahatsızlık vermiyor. Gece ya da gündüz hiç ses duymuyoruz.

Yorum yap

Takip Edin!