Emlak&Konut

Hayalini kuramaz, rüyasını bile göremezken ev sahibi olduk!

2 çocuklarıyla beraber Körfezkent 3. Etap’ta huzurlu bir yaşam süren Yıldız ailesi, bize ev sahibi olduktan sonra yaşadıkları avantajları anlattı.

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Özlem Yıldız: Ben 13 yıllık evliyim. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devlet memuruyum. 2 yıldır Emlak Konut’un evinde ikamet ediyoruz.

Cüneyt Yıldız: Trabzonluyum, nakliyecilik yapıyorum. Eşimin de dediği gibi iki yıldır Emlak Konut’un sitesinde oturuyoruz. Mutluyuz, huzurluyuz.

Evinizi alma sürecini sizden dinleyebilir miyiz?

Cüneyt Yıldız: İstanbul’dan bacanağım gelmişti. Emlak Konut ofisine gidip yatırım amaçlı daireleri araştırdık. Biz de buranın 1- 2 kilometre ilerisinde oturuyorduk ama burnumuzun dibindeki imkanlardan haberimiz yoktu açıkçası. Bir akrabamız geldi, yatırım amaçlı konut almayı düşünüyordu. Birlikte geldik şartları görünce çok iyi olduğunu gördüm ve ödemeyi başarabileceğimi düşündüm. Eve gelip eşim ile istişare yaptık. Öyle yola çıktık, Allaha şükür mutluyuz. Hiç hayalini kuramaz, rüyamızda bile göremezdik ev sahibi olacağımızı… Biz kirada oturuyorduk. 10 yıl kirada oturduk. 13 yıllık evliyiz. Aklımızda yoktu ancak böyle bir imkanla karşılaştığımız için kendimizi ailecek çok şanslı hissediyoruz. Çocuklarımız da çok mutlu, sitenin imkanlarından oldukça yararlanıyorlar. Çocuklar için site ortamı daha güvenli, bu çok önemli bir unsur.

Dairenizin konut tipi ve metrekaresi nedir?

Özlem Yıldız: 138 metrekare ve 3+1 daire tipinde. Çift cepe görüyor. Hem sitemizin içini hem de yol kısmını/otoban kısmını görmekte.

Evinizi kredi ile mi aldınız?

Özlem Yıldız: İlk önce tefe tüfe ile aldık. Çünkü biz kredi çekmiyorduk. Enflasyon durumuna göre artış bize çok cazip geldi. Daha sonraki aşamada da ödemeyi sabitleme gelince, ödememizi sabitleyerek ödemelerimize devam ediyoruz.

Sitenizin sosyal donatıları hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?

Özlem Yıldız: Sitemizin içerisinde çok güzel bir kafemiz var.

Cüneyt Yıldız: Kafe bizim sosyal hayatımız…

Özlem Yıldız: Her türlü ihtiyacımızı oradan temin edebiliyoruz. Sabah kahvaltısı yemek her türlü imkan mevcut. Çocuklarımız için sitemizde oyun alanları bulunuyor. Süs havuzlarımız var. İşten çıkıp sitenin kapısına geldiğimde, inanın içeride bir huzur buluyorum. Kesinlikle eve direkt girmiyorum. Öncelikle kafede oturup çay kahve içiyorum. Eşim ile orada buluşuyoruz. Çocukları da çağırıyorum orada bir yarım saat oturuyoruz. Hele yazın gece 12’ye kadar kafede, sitenin içinde oturuyoruz.

Ulaşım imkanlarınız nasıl?

Özlem Yıldız: Ulaşım çok güzel, her türlü otobüs kapımızın önünden geçiyor. Her yere gidebiliyoruz.

Cüneyt Yıldız: Şehirler arası hariç her yöne giden otobüs kapımızın önünden geçiyor.

Komşuluk ilişkileriniz nasıl?

Özlem Yıldız: Komşuluk ilişkilerimiz çok güzel. İyi ki taşınmışım çok güzel arkadaşlıklar edindim.

Cüneyt Yıldız: Komşuluk ilişkileri zamanla oluşan bir şey. Artık ülke olarak biz bu tarz işlere oldukça önem veriyoruz.

Dairenizin ısınma sistemi hakkında bilgi alabilir miyiz? Memnun musunuz?

Özlem Yıldız: Hiçbir ısınma problemi yaşamıyoruz. Binamızın yalıtımı, ısıtma sistemi kesinlikle çok iyi.

Sizin eklemek istediğiniz şeyler var mı?

Cüneyt Yıldız: Bazı eksikliklerimiz de var ama bunlar her geçen gün gideriliyor. İlk taşındığımız zaman da birçok eksiğimiz vardı ancak çoğu zamanla giderildi. Bizim yönetimden bir ricamız var. Çocuklar düştüğünde onlarla ilgilenilmesi için bir revir istiyoruz.

Özlem Yıldız: Çok güzel bir sitemiz var. Ben bina temsilcisi seçildim. Mehmet Ali benim büyük oğlum o bana söylüyor, anne futbol sahamız da olsun diyor. Şimdilik sadece basketbol sahamız var. İnşallah yönetimle birlikte sitemizi daha da güzelleştireceğiz.

Ezgi Kızıl

Yorum yap

Takip Edin!